Gėlių idėjos nuotakos puokštei (I)
Vasario 27d. 2017
Gėlių idėjos nuotakos puokštei (I)

Gėlių idėjos nuotakos puokštei (I)

Vasario 27d. 2017

Tie, kas savo gyvenimas jau susiejo su kitu žmogumi žino, kad ruošiantis tokiam svarbiam žingsniui, kaip vestuvės kiekviena smulkmena tampa reikšminga ir svarbia – pradedant servetėlių ant stalų spalva, baigiant medaus mėnesio planavimu. Tačiau tai natūralu, juk gyvenime turėjome daug kartų įsitikinti, kad smulkmenos ir yra tai, kas sudaro visumą, kurią mes laikome visa ko esme. Juk maži dalykai gyvenime dažniausiai ir priverčia aiktelėti iš nuostabos. Gėlių žiedai švenčių proga (o vestuvių ypač) yra taip įprasta, kad net nesusimąstome, kiek daug žavesio, estetikos ir subtilumo vestuvės netektų jei gėlių nebūtų. Gėlėmis puošiami ne tik stalai, kėdės, altorius, bet ir jaunojo, pabrolių švarkų atlapai. Dar daugiau – dekoruojama ištekančios moters suknelė, plaukų sruogos, pamergių apyrankės, ką jau kalbėti apie tokį svarbų akcentą, kaip jaunosios gėlių puokštė. Galiausiai linkima, kad jaunavedžių gyvenimas būtų rožėmis klotas, o gėlių žiedlapiai barstomi ne tik ant bažnyčios grindinio, bet ir metami į orą linkint skriejančios ir amžinos meilės. 

Jau užsiminėme, kad jaunoji ir gėlių puokštė – yra kažkas neatsiejamai magiško ir ypatingo. Jau antikos laikais gėlės tekėti besiruošiančios moters rankose turėjo gilias tradicijas ir simboliką. Tad šįkart siūlome pasinerti į vestuvių planavimo subtilybes – domėsimės kaip išsirinkti gėles svarbiausiai puokštei jūsų gyvenime. 

Vestuvių puokštė – ypatingiausia gėlių kompozicija jaunosios gyvenime

Jaunosios puokštė – tai aksesuaras, kuris tarsi pabrėžia šventės svarbą, nuotakos apsisprendimą, esybę ir moterišką grožį. Gėlės svarbi santuokos sakramento dalis jau nuo labai senų laikų. Į senovės Graikiją gėlių tradicija vestuvėse atėjo su Kryžiaus žygiais. Jau tada puokštė simbolizavo sutelktą moteriškumą. Senovės graikų ir romėnų nuotakos vestuvių dieną privalėjo nešioti gėlių vėrinį ant kaklo. Labai įdomu tai, kad pasirinktos gėlės turėjo skleisti stiprų aromatą (moterys rinkdavosi aromatines žoles, česnakų ūglius ir kt.). Kyla klausimas kodėl? Atsakymas paprastas – kvapas turėjo apsaugoti naują šeimą nuo piktųjų dvasių, o kitos aromatinės gėlės turėjo paskatinti vyro geismą moteriai. Dažnai puokštės pagrindą sudarydavo mėtos, medetkos – akivaizdu, kad gėlės atliko afrodiziako funkciją. Puokštei buvo suteiktos antgamtinės savybės. Ilgainiui ši tradicija išnyko, o gėlės nuo kaklo simboliškai tarsi nuslydo į moters rankas ir jose pasiliko. 

Anglijoje karalienės Viktorijos ir Alberto santuoka įnešė dar naujų tradicijų – aitraus kvapo žolelės buvo pakeistos šviežiomis tik ką skintomis gėlėmis. Nuo tada po truputį imtos aiškinti gėlių spalvų reikšmės ir simbolika.

XX a. antrojoje pusėje šis elementas akivaizdžiai buvo vienas svarbiausių – pasibaigus ceremonijai nuotaikos puokštė buvo padedama ant dekoruotos aksominės pagalvėlės. Dažnai net apgaubiama stikliniu kupolu. Šitaip kruopščiai apsaugota puokštė buvo kaip įmanoma ilgiau saugojama jaunavedžių namuose. Šiandien puokštės saugojimo tradicija pasitaiko retai – jaunosios gėlių metimo ir gaudymo tradicija užėmė šią poziciją ir tapo didžiule vestuvių atrakcija. Puokštė tarsi jaunavedžių meilė, kurią jie surado drauge, metama jaunosios per petį būriui netekėjusi merginų. Ta, kuri pagauna gali tikėtis surasti antrąją puse ir lygiai taip pat susieti savo gyvenimus. 

Vestuvių puokštė ir kitos dekoracijos

Jaunosios puokštė – darnios vestuvių visumos detalė derinama prie kitų atributų – moters suknelės, bendros šventės spalvinės raiškos, jaunojo kostiumo, aksesuarų, idėjinės raiškos, simbolikos. Nuotakos puokštės gėlių spalvos ir rūšis tampa pagrindu ir pagrindiniu akcentu kitų dekoracijų atžvilgiu – tada prie jos derinama ne tik į vyro atlapą segamas smulkus gėlių niuansas, bet ir stalo gėlės, interjero detalės, lauko papuošimai, pamergių, pabrolių, liudininkų gėlių kompozicijos. Neretai svečiai yra paprašomi nešti tik tam tikras gėles – tai irgi sprendžiama pagal jaunosios puokštės gėlių kompoziciją. Nereikia suprasti klaidingai – visos dekoracijos, ar kitų vestuvių dalyvių puokštės, neturi būti identiški jaunosios puokštei – svarbu, kad būtų išlaikomas pagrindinis jaunosios puokštės motyvas spalva (atspalvis), gėlės rūšis (ar kitos rūšies vizualus panašumas). 

Gėles rinkitės apgalvotai

Vestuvės – gyvybe ir meile alsuojanti šventė. Todėl stenkitės, kad viskas, kas susiję su augalinėmis dekoracijomis būtų tik iš gyvų gėlių, augalų šakelių, žolelių ir t. t. – griežtai venkite dirbtinių augalų dekoracijų, jeigu tai nėra būtina. Kokybiškoms dirbtinėms gėlėms vargu ar verta taupyti, juolab, kad jų tikriausiai jau niekada nepanaudosite ir tai labai neskoningas elementas. Gyvos gėlės keletą šventės dienų atsilaikys nepriekaištingai jei prieš ceremoniją tinkamai jomis pasirūpinsite. Nepamirškite, kad gėlės yra gyvas organizmas – tad svarbu, kad pasirūpintumėte, kad gėlės ant salų, vazose ir kitose vietose gautų kaip įmanoma daugiau oro ir drėgmės – tai apgalvoję galėsi džiaugtis gražiomis, gyvybingomis gėlėmis. Jaunoji savo puokšte nesant būtinybės ją laikyti rankose turėtų ją pamerkti netolimoje nuo savęs vietoje, ar dar geriau – duoti palaikyti pamergei, kad prireikus ši paduotų gėles šventės kaltininkei. Štai pavyzdžiui tulpės – gėlės mėgstančios gausią drėgmę – esant tokių gėlių puokštėje neabejotinai turite apsvarstyti, kaip jas sudrėkinsite. 

Prieš pasirenkant gėles puokštei apsvarstytai įvertinkite augalo ypatybes – ar gėlė turi daug žiedadulkių, ar lapeliai prisilietę prie kito paviršiaus turi savybę nusitrinti spalvą, ar gėlės nėra per aitriai kvapnios, ar nesate alergiška (ar jūsų partneris nėra alergiškas) tam tikroms gėlių žiedadulkėms ir kt. – esant šiems ar panašiems faktoriams patariame pasiieškoti kito gėlių varianto. Taip šventė kels tik džiaugsmą, o ne diskomfortą. 

Dar daugiau patarimų renkantis gėles vestuvių puokštėms kituose straipsniuose. Sekite informaciją!

Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad teiktume visuomeninės medijos funkcijas ir galėtume analizuoti savo srautą. Informaciją apie tai, kaip naudojatės svetaine, bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais. Daugiau informacijos. Sutinku